AMUI's Erindringspokal

Erindringspokalen er en vandrepokal.
Den tildeles en person, ikke nødvendigvis medlem af AMUI, som har ydet en ekstraordinær indsats.
Hun/han må ikke være bestyrelsesmedlem.
Tildelingen vedtages og overrækkelse foretages af AMUIs bestyrelse.
Alle kan indstille kandidater.
 
Tildelt:
 
1969                              Jørgen Jensen
1970                              Palle Dan Sloth
1971                              Hardy Eriksen
1972                              Britta Juncker Lund
1973                              Henning Thomas Lund
1974                              Svend Åge Christensen
1975                              Kaj Hynkemejer
1976                              Magnus Jensen Lund
1977                              Jørgen Buch Petersen
1978                              Birthe Thomsen
1979                              Inge Sloth
1980                              Marianne Lund
1981                              Holger Nielsen
1982                              Martha Petersen
1983                              Erling Hansen
1984                              Esther Borup
1985                              Ruth Sørensen
1986                              Morten Rasmussen
1987                              Svend Conrad-Petersen
1988                              Henrik Nielsen
1989                              Bjarne og Birthe Thomsen
1990                              Kristian Kristensen
1991                              Knud Erik Johansen
1992                              Martha Petersen
1993                              Ole Jensen
1994                              Ikke uddelt
1995                              Ikke uddelt
1996                              Svend Aage Jensen
1997                              Calle Christiansen
1998                              Holger Engvang
1999                              Erling Lyngsø
2000                              Steen Madsen
2001                              Anders Lauritzen og Michael Christiansen
2002                              Bente Christiansen
2003                              Steen Thomsen
2004                              Fodbold ungdom Birthe Dahl, Finn Kildam, Ivar Sande
2005                              Rene Staub
2006                              Poul Erik Rasmussen
2007                              Mogens Thomsen
2008                              Gymnastik udvalget
2009                              Ikke Uddelt
2010                    Kristian Kristensen
2011                    Peter Sloth
2012                    Tina Kildam
2013                    Michael Nørskov
2014                    Ellen Svensson
2015                    Linda Filtenborg
Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening | Maltvej 84 Askov | 6600 Vejen Cvr/se nr. 13193436